CSS Menu Expand Css3Menu.com

کیمیا

دغدغه‌هایی از جنس دین، فرهنگ، ادبیات و شاید هم کمی علم
کیمیا

دغدغه‌هایی از جنس دین، فرهنگ، ادبیات و شاید هم کمی علم

منوها بازشونده هستند، کلیک کنید!
کیمیا

سلام
اگر دنبال چیز خاصی آمده‌اید، از قسمت موضوعات استفاده کنید؛ ضمنا از منوی آبشاری هم غافل نشوید.
اگر نظر نمی‌دهید -که احتمالش زیاد است- لطف کنید با رای‌دادن به مطلبی که خوانده‌اید، اثری از این که اینجا بودید، برایم بگذارید؛ آدم است دیگر، دلش خوش است به رفت و آمد.
فعلا همین
یاعلی

بخش‌های ویژه
می‌خواهم کمک کنم
به کیمیا چه امتیازی می‌دهید؟
طبقه بندی موضوعی
ترجمه‌ی کیمیا به دیگر زبان‌ها
لوگوها
امکانات
filesell

مفاتیح‌الجنان؛ دعای توسل دیگر مفاتیح‌الجنان؛ دعای توسل دیگر

شنبه, ۶ آذر ۱۳۹۵، ۱۲:۲۶ ب.ظ

دوم: سیّد على خان در کتاب کلم طیّب از کتاب قبس المصباح شیخ صهرشتى دعاى توسّل دیگرى را نقل کرده به شرحی که مقام را گنجایش ذکر آن شرح نیست.

و آن دعا این است:

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمِّدٍ وَعَلَى اِبْنَتِه وَعَلى اِبْنَیْها وَاَسْئَلُکَ بِهِمْ اَنْ تُعینَنى عَلى طاعَتِکَ وَرِضْوانِکَ واَنْ تُبَلِّغَنى بِهِمْ اَفْضَلَ ما بَلَّغْتَ اَحَداً مِنْ اَوْلِیاَّئِکَ اِنَّکَ جَوادٌ کَریمٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِحَقِّ اَمیرِالْمُؤْمِنینَ عَلِىِّ بْنِ اَبیطالِبٍ عَلَیْهِ السَّلامُ اِلا انْتَقَمْتَ بِهِ مِمَّنْ ظَلَمَنى وَغَشَمَنى وَآذانى وَانْطَوى عَلى ذلِکَ وَکَفَیْتَنى بِهِ مَؤُنَةَ کُلِّ اَحَدٍ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ.

خدایا بر محمّد و دخترش و دو پسر او درود فرست، و به حق آنان از تو مى خواهم که مرا بر طاعت خویش و جلب خشنودی خود کمک کنى، و مرا به وسیله آنان به برترین مقامى که اولیائت را رساندى برسانى، به یقین تو بخشنده بزرگوارى. خدایا! از تو درخواست می کنم به حق امیر المؤمنین على بن ابیطالب) درود خدا بر او (که انتقام بگیرى از کسی که به من ظلم و ستم و آزار روا داشته، و در حالى چنین نقشه هایى بر زیان من است، و به حق او مرا از گزند هر بدخواهى کفایت نمایى، اى مهربان ترین مهربانان.

اَللّهُمَّ اِنّى أَسْئَلُکَ بِحَقِّ وَلِیِّکَ عَلىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ عَلَیْهِ السَّلامُ إ لاّ کَفَیْتَنى بِهِ مَؤُنَةَ کُلِّ شَیْطانٍ مَریدٍ وَسُلْطانٍ عَنیدٍ یَتَقَوّى عَلَىَّ بِبَطْشِهِ وَیَنْتَصِرُ عَلىَّ بِجُنْدِهِ اِنَّکَ جَوادٌ کَریمٌ یا وَهّابُ.

خدایا! از تو درخواست میکنم به حق ولیّت على بن الحسین (درود خدا بر او) که مرا کفایت کنى از شرّ هر شیطان عصیان گر و هر پادشاه ستیزه جویى که با یورش سختش بر زیان من نیرو گیرد، و به یارى سپاهش بر ضده من یارى جوید همانا تو بخشنده بزرگوارى، اى عطابخش.

اَللّهُمَّ اِنّى أَسْئَلُکَ بِحَقِّ وَلِیَّیْکَ مُحَمَّدٍ بْنِ عَلی وَجَعْفَرِ بنِ مُحَمَّدٍ عَلَیْهِمَا السَّلامُ اِلاّ أَعَنْتَنى بِهِما عَلى أَمْرِ آخِرَتى بِطاعَتِکَ وَرِضْوانِکَ وَبَلَّغْتَنى بِهِما ما یُرْضیکَ إِنَّکَ فَعالٌ لِما تُریدُ.

خدایا! از تو درخواست مى کنم به حقّ ولیّت محمّد بن على و جعفر بن محمّد (درود خدا بر آنان) که مرا به وسیله آن دو بزرگوار به طاعت و جلب رضایت خود در امر اخرتم کمک کنى، و به وسیله آنان مرا به آنچه تو را خشنود می کند برسانى، به یقین تو هر کارى را که بخواهى انجام مى دهى.

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِحَقِّ وَلِیِّکَ مُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ عَلَیْهِ السَّلامُ اِلاّ عافَیْتَنى بِهِ فى جَمیعِ جَوارِحى ما ظَهَرَ مِنْها وَمابَطَنَ یا جَوادُ یا کَرِیمُ.

خدایا! از تو درخواست میکنم به حق ولیّت موسی بن جعفر (درود خدا بر او) که در همه اعضایم، چه ظاهرى و چه باطنى - به من سلامت کامل عنایت کنى، اى بخشنده بزرگوار.

اَللّهُمَّ اِنّى أَسْئَلُکَ بِحَقِّ وَلِیِّکَ الرِّضا عَلِىِّ بْنِ مُوسى عَلَیْهِ السَّلامُ إ لاّ سَلَّمْتَنى بِهِ فى جَمیعِ اَسْفارى فِى الْبَرارى وَالْبِحارِ وَالْجِبالِ والْقِفارِ والاْوْدِیَةِ وَالْغِیاضِ مِنْ جَمیعِ ما اَخافُهُ وَاَحْذَرُهُ اِنَّکَ رَؤُفٌ رَحیمٌ.

خدایا! از تو درخواست مى کنم به حقّ ولیّت رضا، على بن موسى (درود خدا بر او) که مرا در همه مسافرت هایم در خشکی ها و دریاها و کوه ها و بیابان هاى خشک و درّه ها و بیشه ها از آنچه مى ترسم و پرهیز دارم در امان بدارى، همانا تو مهربان و مهرورزى.

اَللّهُمَّ اِنّى أَسْئَلُکَ بِحَقِّ وَلِیِّکَ مُحمَّدِ بْنِ عَلِی عَلَیْهِ السَّلامُ إ لاّ جُدْتَ بِهِ عَلَىَّ مِنْ فَضْلِکَ وَتَفَضَّلْتَ بِهِ عَلىَّ مِنْ وُسْعِکَ وَوَسَّعْتَ عَلَىَّ رِزْقَکَ وَاَغْنَیْتَنى عَمَّنْ سِواکَ وَجَعَلْتَ حاجَتى اِلَیْکَ وَقَضاها عَلَیْکَ اِنَّکَ لِما تَشاَّءُ قَدیرٌ.

خدایا! از تو درخواست مى کنم به حق ولیّت محمّد بن على (درود خدا بر او) که بر من از فضلت ببخشى، و از فراخى عنایتت تفضلّ فرمایى، و بر من فراوان سازى روزى ات را و از غیر خودت مرا بی نیاز گردانى، و حاجتم را در بارگاه خود قرار دهى، و برآوردنش را به عهده خود گذارى، همانا تو بر آنچه بخواهى توانایى.

اَللّهُمَّ اِنّى أَسْئَلُکَ بِحَقِّ وَلِیِّکَ عَلِىِّ بْنِ مُحَمَّدٍ عَلَیْهِمَا السَّلامُ اِلاّ أَعَنْتَنى بِهِ عَلى تَاْدِیَةِ فُرُوضِکَ وَبِرِّ اِخْوانِىَ الْمُؤْمِنینَ وَسَهِّلْ ذلِکَ لى وَاقْرُنْهُ بِالْخَیْرِ وَاَعِنّى عَلى طاعَتِکَ بِفَضْلِکَ یا رَحیمُ.

خدایا! من از تو درخواست می کنم به حق ولیّت على بن محمّد (درود خدا بر آنان) که مرا بر اداى واجباتت، و نیکى به برادران ایمانى ام کمک نمایى، و این امور را بر من آسان گردانى و انجام آنها را قرین خیر و خوبى فرمایى، و مرا به فضل خویش بر طاعتت کمک کنى اى مهربان.

اَللّهُمَّ اِنّى أَسْئَلُکَ بِحَقِّ وَلِیِّکَ الحَسَنِ بْنِ عَلِی عَلَیْهِمَا السَّلامُ اِلاّ أَعَنْتَنى بِهِ عَلى اَمْرِ آخِرَتى بِطاعَتِکَ وَرِضْوانِکَ وَسَرَرْتَنى فى مُنْقَلَبى وَمَثْواىَ بِرَحْمَتِکَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ .

خدایا! از تو درخواست میکنم به حق ولیّت حسن بن على (درود خدا بر آنها) که مرا مدد رسانى به طاعت و جلب خشنودى ات بر امر آخرتم، و مرا در گردش گاه و اقامت گاهم دلشاد کنى به مهربانى ات اى مهربان ترین مهربانان.

اَللّهُمَّ اِنّى أَسْئَلُکَ بِحَقِّ وَلِیِّکَ وحُجَّتِکَ صاحِبِ الزَّمانِ عَلَیْهِ السَّلامُ إ لّا أَعَنْتَنى بِهِ عَلى جَمیعِ اُمُورى وَکَفَیْتَنى بِهِ مَؤُنَةَ کُلِّ مُوْذٍ وَطاغٍ وَباغٍ واَعَنْتَنى بِهِ فَقَدْ بَلَغَ مَجْهُودى وَکَفَیْتَنى بِکُلَّ عَدُوٍّ وَهَمٍّ وَغَمٍّ وَدَیْنٍ وَعَنّى وَعَنْ وَُلَْدى وَ جَمیعِ اَهْلى وَاِخْوانى وَمَنْ یَعْنینى اَمْرُهُ وَخاَّصَّتى آمینَ رَبَّ الْعالَمینَ

خدایا! از تو درخواست می کنم به حق ولى و حجّتت صاحب زمان (درود خدا بر او) که مرا در تمام امور مدد رسانى و از گزند هر مردم آزار و طغیان گر و متجاوز کفایت کنى، و به وسیله آن حضرت مرا پشتیبانى نمایى که طاقتم به سر آمده و هم کفایت کنى مرا به وسیله او از هر دشمنى که دارم و از اندوه و غم و بدهکارى و از خود و فرزندانم و همه اهل و برادرانم و هرکه کارش با من است و نیز خاصانم، آمین اى پروردگار جهانیان.

  • چاپ این صفحه
  • موافقین ۰ مخالفین ۰
  • ۹۵/۰۹/۰۶
  • ناصر دوستعلی

مفاتیح‌الجنان

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
مهم! با توجه به اینکه امکان پاسخ به نظرات خصوصی وجود ندارد لذا در صورت تمایل برای دریافت پاسخ، نظر خود را به صورت خصوصی ارسال نفرمایید. با تشکر!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتیهدایت به بالای صفحه