این نقشه جعلی است (9) :: کیمیا

کیمیا

دغدغه‌هایی از جنس دین، فرهنگ، ادبیات و شاید هم کمی علم

کیمیا؛ دغدغه‌هایی از جنس دین، فرهنگ، ادبیات و شاید هم کم علم

کیمیا

دغدغه‌هایی از جنس دین، فرهنگ، ادبیات و شاید هم کمی علم

تاریخ امروز
کیمیا

سلام
۱. کیمیا -از سال ۱۳۸۴ تا حالا- دیگر تبدیل به مرجعی شده برای تمام کارهایی که در دنیای مجازی و بعضا غیرمجازی انجام می‌دهم که خیلی هم زیاد است. امیدوارم روز به روز بیشتر شود به همراه برکت.
۲. اگر دنبال چیز خاصی آمده‌اید، از قسمت موضوعات استفاده کنید؛ ضمنا از کلمات کلیدی یا همان تگ‌ها هم غافل نشوید. برای دسترسی به نام شاعران و دسته‌بندی اشعار آیینی از منوی بالای صفحه استفاده کنید.
۳. وجود شعر از شاعران مختلف در کیمیا -چه آیینی و چه غیر آن- لزوما به معنای تایید محتوا یا -احتمالا- گرایش فکری خاص شاعر نیست. اینجا در واقع دفتر شعر من است. سعی می‌کنم هر شعری که می‌خوانم را در آن ثبت کنم. در واقع این‌ها انتخاب‌های بنده نیست، فقط اشعاری است که می‌خوانم. سعیم بر این است که حتی‌المقدور شعرهایی که شاعرش ناشناس است را ثبت نکنم.
۴. اگر علاقه دارید شعرتان در کیمیا ثبت شود، بنده با افتخار در خدمتم؛ اثرتان را یا یک قطعه عکس از خودتان -جسارتا با حفظ شئونات- در اندازه‌ی ۶۶۰ در ۳۳۰ پیکسل به ایمیل kimia514@gmail.com یا آی‌دی تلگرامی @naser_doustali ارسال کنید.
فعلا همین
یاعلی

حمایت می‌کنیم
دنبال چی می‌گردید؟
پیگیر کیمیا باشید
بخش‌های ویژه
نیت کنید و هم بزنید
به کیمیا چه امتیازی می‌دهید؟
آخرین نظرات
کپی‌رایت

این نقشه جعلی است (9)

يكشنبه, ۲۵ اسفند ۱۳۸۷، ۱۱:۲۸ ق.ظ
نگاهی به تاریخ فلسطین از آغاز تا امروز
قسمت نهم

راکفلرها غسل تعمید می کنند 

نقطه ی عطف سیاست آمریکا در خاور میانه با کنفرانس بالتیمور در نیویورک شکل گرفت و صهیونیست های آمریکا قطعنامه ای صادر کرده و تاکید کردند :
« محتویات کتاب سفید که به واسطه ی آن بر استحقاق ملت فلسطین بر داشتن حکومت ملی و مستقل تاکید گردیده و مهاجرت یهودیان محدود شده است ، از نظر صهیونیسم جهانی و فدراسیون صهیونیست های آمریکا کاملا مطرود و مردود می باشد . »
روچیلدها در آن زمان در اذهان مردم آنچنان مطرح شده بودند که سران صهیونیست برای مقابله با افکار عمومی افراد دیگری را هم وارد میدان کردند .
راکفلرها غسل تعمید یافتند و ظاهرا مسیحی شدند و این بار آمریکا مرکز فعالیت صهیونیست ها قرار گرفت .
راکفلرها با شرکت نفتی  standard oil  ( استاندارد اویل ) شکل گرفتند و عملیات تجاری عظیمی را آغاز کردند . رفته رفته در آمریکا 80 درصد تمامی ثروت ها ، شبکه بانک و بورس ، نفت و تراست های صنعتی ، مطبوعات و رادیو تلویزیون و سینما در اختیار کامل و بی رقیب یهودیان ثروتمندی مانند راکفلر ، مورگان ، لویان تال و ... قرار گرفت . 

هدیه ی 5/8 میلیون دلاری 

تشکیل سازمان ملل از نقاط حساس و برجسته تاریخ غمبار فلسطین است ؛ به طوری که بلافاصله پس از تشکیل آن بیش از نیمی از سرزمین فلسطین در اختیار کامل صهیونیست ها قرار داده شد .
دقت در چگونگی تشکیل سازمان ملل ، پرده از حقایق زیادی بر می دارد . طراحی سازمان ملل به عنوان اولین گام موفقیت آمیز در جهت رسیدن به یک دولت جهانی ، ایده کمیته « مسائل بعد از جنگ » بود . این کمیته در پایان سال 1939 تشکیل شد . شکل گیری این کمیته به پیشنهاد « شورای روابط خارجی آمریکا » بود که در اواخز 1918 با حضور راکفلر ها تشکیل شد تا درباره حیاتی ترین موضوع های مربوط به ایالات متحده و روابط آن با بقیه جهان شور و مشورت کند . بنا به اظهارات شورا در نشریه csm  : « گمان نمی رود از هر هزار آمریکایی ، حتی یک نفر کمترین اطلاعاتی در مورد ترکیب و اهداف شورا داشته باشد . » منشور سازمان ملل در آخرین سالهای جنگ جهانی دوم ( 1945 ) در اجلاس سانفرانسیسکو که 27 نفر آن از اعضای شورای روابط خارجی بودند تصویب شد .
در دسامبر 1946 جان دان راکفلر هدیه ای به مبلغ 5/8 میلیون دلار برای خرید یک قطعه زمین در نیویورک به سازمان ملل تقدیم کرد و بلافاصله بنای آن بالا رفت . حق وتو ابزار نیرومندی شد تا هیچ تصمیمی علیه اراده یکی از دول بزرگ گرفته نشود . نشان رسمی سازمان ملل به شکل جهان از دید قطب شمال است که در اطراف آن حلقه ای از شاخه زیتون قرار دارد و پرچم رسمی سازمان نیز متشکل از نشان سازمان به رنگ سفید است که در مرکز زمین به رنگ آبی روشن قرار دارد . نکته جالب اینجاست که رنگ آبی هم برای یهود مقدس است هم برای تشکیلات فراماسونری و شاخه زیتون نیز از مهم ترین و اساسی ترین سمبلهای یهود است . 

واژه ای جدید به نام اسراییل 

سازمان ملل در سال 1947 رای مثبت به تقسیم فلسطین داد که بر اساس آن 56 درصد این سرزمین به یهودیان و 42 درصد آن به اعراب تعلق گرفت . 2 درصد دیگر ( قدس ) به منطقه بین المللی فلسطین اختصاص یافت .
در رای صادره سازمان ملل اعلام شد که استقلال حکومت های یهود و عرب دو ماه پس از خروج کامل نیروهای انگلیس از فلسطین یعنی در 15 ژوئیه 1948 اعلام خواهد شد . اما در همان نخستین روزها که نیروهای انگلیس خاک فلسطین را ترک کردند ( 14 مه 1948 ) « دیوید بن گورین » در تل آویو تشکیل دولت یهود را اعلام کرد و واژه اسرئیل به طور رسمی به عنوان کشور جدید تعیین گردید .
پس از آنکه تلاش گسترده آمریکا برای خرید آراء کشورهای کوچک ، همکاری کشورهای غربی و رضایت شوروی سابق ، سازمان ملل را به تقسیم فلسطین داد ، علما ، روحانیون ، و اندیشمندان جهان اسلام یکصدا موضع گیری نمودند . به طوری که افکار عمومی جهان اسلام ، دولت های عربی را برای اعزام نیرو و نجات فلسطین ، سخت در فشار گذاشت . از ان سو صهیونیست ها با حمله به روستاهای دیر یاسین و یافا و ... این مناطق را با خاک یکسان نمودند و گورهای دسته جمعی ایجاد کردند . شیوه کار به شکلی بود که فقط راندن مردم از سرزمین مطرح نبود ، بلکه اعمال خشونت به شدید ترین وضع ، الگوی کار بود . دیگر هیچ فلسطینی در کشو.ر خود امنیت نداشت . ملت های مسلمان خواستار اعزام نیرو شدند ، ولی دولت انگلیس اعلام کرد ، ازام نیرو به فلسطین را از سوی هر کشوری تجاوز و تعدی به خاک انگلیس تلقی خواهد کرد و با قدرت آن را سرکوب خواهد نمود . دولت های عربی نیز با استناد به اولتیماتوم انگلیس مانع از اعزام نیرو شدند و حتی بعضی به سرکوب ملت خود مبادرت نمودند . قبل از طرح تقسیم سازمان ملل ، یهودیان فقط 11 درصد از خاک فلسطین را در اختیار داشتند ، ولی در پایان 1948 صهیونیست ها بر 78 درصد از کل سرزمین فلسطین تسلط یافتند و فلسطینی ها تنها 27 درصد از سرزمین خود را در اختیار داشتند که شامل نوار غزه ، کرانه رود اردن و بیت المقدس شرقی بود .   

قرار داد صلح یا سند رسمیت 

اتحادیه عرب که در این ایام پی در پی در عمان و دمشق تشکیل جلسه می داد ، سرانجام تصمیم گرفت که پس از خارج شدن نیروهای انگلیس از فلسطین نیروهای خود را وارد فلسطین کند . ارتش های مصر ، عراق ، سوریه و اردن ، وارد فلسطین شدند ، صهیونیست ها بلافاصله از آمریکا خواستند مداخله نماید . آمریکا از شورای امنیت سازمان ملل خواست با توسل به زور موجبات آتش بس را فراهم آورد و شورای امنیت از اعراب خواست ظرف 36 ساعت در تمام جبهه ها اعلام آتش بس کنند . پیشنهاد کنت برنارد نماینده شورای امنیت این بود که در فلسطین یک حکومت فدرال با دو عضو مستقل عربی و یهودی و با حفظ اینکه اردن هم جزیی از عضو عربی باشد به وجود آید . شورای سیاسی اتحادیه ی عرب طرح ظالمانه برنارد را رد کرد و مجددا جنگ شروع شد . صهیونیست ها که توسط آمریکا و انگلیس تجهیز شده بودند ، قوای مصر ، عراق ، اردن و لبنان را در تمام جبهه ها شکست دادند و آنها را عقب راندند . البته این نیز جای تامل دارد که چگونه چهار کشور بزرگ عربی در یک جبهه و در یک مبارزه چند روزه همزمان شکست بخورند . بعضی تحلیل گران بر این باور بودند که جنگ و گریزها توسط کشور های مصر ، اردن ، عراق و لبنان در آن زمان – با توجه به اینکه رژیم های حاکم بر آنها تحت تسلط انگلیس و آمریکا قرار داشتند – بیشتر به منظور مانور برای خاموش کردن افکار عمومی ملت مسلمان بود . به هر حال پس از این شکست مفتضحانه ، در 17 ژوئیه 1948 ، اتحادیه عرب آتش بس شورای امنیت را پذیرفت و با انعقاد قرارداد صلح به نوعی به صورت دوفاکتو رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناختند . پس از آن بخشهای دیگری از سرزمین فلسطین نیز به اشغال صهیونیست ها در آمد ،  کرسی فلسطین در سازمان ملل در اختیار رژیم صهیونیستی قرار گرفت و معضل آوارگی ، فلسطینیان را در وضعیت بسیار فجیعی قرار داد . 

فلسطین در تهاجم دوست و دشمن 

موافقت نامه های صلح در سال 1949 که میان رژیم صهیونیستی و کشورهای مصر ، اردن و لبنان منعقد شده بود ، نوار غزه و کرانه باختری رود اردن را در موقعیت نامشخصی قرار داده بود . نوار غزه تحت کنترل مصر و کرانه باختری رود اردن ، تحت حاکمیت اردن قرار داشت .
در 1950 پارلمان اردن کرانه غربی رود اردن را بخشی از این کشور خواند ولی حق تعیین سرنوشت اعراب فلسطین را به رسمیت شناخت . کشورهای عرب و فلسطینی ها با ادغام کرانه غربی در کشور اردن مخالفت ورزیدند ، ولی انگلیس آن را به رسمیت شناخت . فلسطین در موقعیتی قرار گرفته بود که دوست و دشمن بی رحمانه به آن حمله می کردند . حتی حکومتی نظیر اردن به جای مقابله با صهیونیستها که در قلب جهان اسلام بخش اعظم خاک فلسطین را به اشغال خود در آورده بودند ، در اندیشه ضمیمه ساختن بخشهای باقی مانده از سرزمین فلسطین به خاک خود بود . 

ادامه دارد ...
ثبت نظر

  • ناصر دوستعلی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

هدایت به بالای صفحه