مفاتیح‌الجنان؛ دعای توسل دیگر :: کیمیا

کیمیا

دغدغه‌هایی از جنس دین، فرهنگ، ادبیات و شاید هم کمی علم

کیمیا؛ دغدغه‌هایی از جنس دین، فرهنگ، ادبیات و شاید هم کم علم

کیمیا

دغدغه‌هایی از جنس دین، فرهنگ، ادبیات و شاید هم کمی علم

تاریخ امروز
کیمیا

سلام
۱. کیمیا -از سال ۱۳۸۴ تا حالا- دیگر تبدیل به مرجعی شده برای تمام کارهایی که در دنیای مجازی و بعضا غیرمجازی انجام می‌دهم که خیلی هم زیاد است. امیدوارم روز به روز بیشتر شود به همراه برکت.
۲. اگر دنبال چیز خاصی آمده‌اید، از قسمت موضوعات استفاده کنید؛ ضمنا از کلمات کلیدی یا همان تگ‌ها هم غافل نشوید. برای دسترسی به نام شاعران و دسته‌بندی اشعار آیینی از منوی بالای صفحه استفاده کنید.
۳. وجود شعر از شاعران مختلف در کیمیا -چه آیینی و چه غیر آن- لزوما به معنای تایید محتوا یا -احتمالا- گرایش فکری خاص شاعر نیست. اینجا در واقع دفتر شعر من است. سعی می‌کنم هر شعری که می‌خوانم را در آن ثبت کنم. در واقع این‌ها انتخاب‌های بنده نیست، فقط اشعاری است که می‌خوانم. سعیم بر این است که حتی‌المقدور شعرهایی که شاعرش ناشناس است را ثبت نکنم.
۴. اگر علاقه دارید شعرتان در کیمیا ثبت شود، بنده با افتخار در خدمتم؛ اثرتان را یا یک قطعه عکس از خودتان -جسارتا با حفظ شئونات- در اندازه‌ی ۶۶۰ در ۳۳۰ پیکسل به ایمیل kimia514@gmail.com یا آی‌دی تلگرامی @naser_doustali ارسال کنید.
فعلا همین
یاعلی

حمایت می‌کنیم
دنبال چی می‌گردید؟
پیگیر کیمیا باشید
بخش‌های ویژه
نیت کنید و هم بزنید
به کیمیا چه امتیازی می‌دهید؟
آخرین نظرات
کپی‌رایت

مفاتیح‌الجنان؛ دعای توسل دیگر مفاتیح‌الجنان؛ دعای توسل دیگر

شنبه, ۶ آذر ۱۳۹۵، ۱۲:۲۶ ب.ظ

دوم: سیّد على خان در کتاب کلم طیّب از کتاب قبس المصباح شیخ صهرشتى دعاى توسّل دیگرى را نقل کرده به شرحی که مقام را گنجایش ذکر آن شرح نیست.

و آن دعا این است:

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمِّدٍ وَعَلَى اِبْنَتِه وَعَلى اِبْنَیْها وَاَسْئَلُکَ بِهِمْ اَنْ تُعینَنى عَلى طاعَتِکَ وَرِضْوانِکَ واَنْ تُبَلِّغَنى بِهِمْ اَفْضَلَ ما بَلَّغْتَ اَحَداً مِنْ اَوْلِیاَّئِکَ اِنَّکَ جَوادٌ کَریمٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِحَقِّ اَمیرِالْمُؤْمِنینَ عَلِىِّ بْنِ اَبیطالِبٍ عَلَیْهِ السَّلامُ اِلا انْتَقَمْتَ بِهِ مِمَّنْ ظَلَمَنى وَغَشَمَنى وَآذانى وَانْطَوى عَلى ذلِکَ وَکَفَیْتَنى بِهِ مَؤُنَةَ کُلِّ اَحَدٍ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ.

خدایا بر محمّد و دخترش و دو پسر او درود فرست، و به حق آنان از تو مى خواهم که مرا بر طاعت خویش و جلب خشنودی خود کمک کنى، و مرا به وسیله آنان به برترین مقامى که اولیائت را رساندى برسانى، به یقین تو بخشنده بزرگوارى. خدایا! از تو درخواست می کنم به حق امیر المؤمنین على بن ابیطالب) درود خدا بر او (که انتقام بگیرى از کسی که به من ظلم و ستم و آزار روا داشته، و در حالى چنین نقشه هایى بر زیان من است، و به حق او مرا از گزند هر بدخواهى کفایت نمایى، اى مهربان ترین مهربانان.

اَللّهُمَّ اِنّى أَسْئَلُکَ بِحَقِّ وَلِیِّکَ عَلىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ عَلَیْهِ السَّلامُ إ لاّ کَفَیْتَنى بِهِ مَؤُنَةَ کُلِّ شَیْطانٍ مَریدٍ وَسُلْطانٍ عَنیدٍ یَتَقَوّى عَلَىَّ بِبَطْشِهِ وَیَنْتَصِرُ عَلىَّ بِجُنْدِهِ اِنَّکَ جَوادٌ کَریمٌ یا وَهّابُ.

خدایا! از تو درخواست میکنم به حق ولیّت على بن الحسین (درود خدا بر او) که مرا کفایت کنى از شرّ هر شیطان عصیان گر و هر پادشاه ستیزه جویى که با یورش سختش بر زیان من نیرو گیرد، و به یارى سپاهش بر ضده من یارى جوید همانا تو بخشنده بزرگوارى، اى عطابخش.

اَللّهُمَّ اِنّى أَسْئَلُکَ بِحَقِّ وَلِیَّیْکَ مُحَمَّدٍ بْنِ عَلی وَجَعْفَرِ بنِ مُحَمَّدٍ عَلَیْهِمَا السَّلامُ اِلاّ أَعَنْتَنى بِهِما عَلى أَمْرِ آخِرَتى بِطاعَتِکَ وَرِضْوانِکَ وَبَلَّغْتَنى بِهِما ما یُرْضیکَ إِنَّکَ فَعالٌ لِما تُریدُ.

خدایا! از تو درخواست مى کنم به حقّ ولیّت محمّد بن على و جعفر بن محمّد (درود خدا بر آنان) که مرا به وسیله آن دو بزرگوار به طاعت و جلب رضایت خود در امر اخرتم کمک کنى، و به وسیله آنان مرا به آنچه تو را خشنود می کند برسانى، به یقین تو هر کارى را که بخواهى انجام مى دهى.

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِحَقِّ وَلِیِّکَ مُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ عَلَیْهِ السَّلامُ اِلاّ عافَیْتَنى بِهِ فى جَمیعِ جَوارِحى ما ظَهَرَ مِنْها وَمابَطَنَ یا جَوادُ یا کَرِیمُ.

خدایا! از تو درخواست میکنم به حق ولیّت موسی بن جعفر (درود خدا بر او) که در همه اعضایم، چه ظاهرى و چه باطنى - به من سلامت کامل عنایت کنى، اى بخشنده بزرگوار.

اَللّهُمَّ اِنّى أَسْئَلُکَ بِحَقِّ وَلِیِّکَ الرِّضا عَلِىِّ بْنِ مُوسى عَلَیْهِ السَّلامُ إ لاّ سَلَّمْتَنى بِهِ فى جَمیعِ اَسْفارى فِى الْبَرارى وَالْبِحارِ وَالْجِبالِ والْقِفارِ والاْوْدِیَةِ وَالْغِیاضِ مِنْ جَمیعِ ما اَخافُهُ وَاَحْذَرُهُ اِنَّکَ رَؤُفٌ رَحیمٌ.

خدایا! از تو درخواست مى کنم به حقّ ولیّت رضا، على بن موسى (درود خدا بر او) که مرا در همه مسافرت هایم در خشکی ها و دریاها و کوه ها و بیابان هاى خشک و درّه ها و بیشه ها از آنچه مى ترسم و پرهیز دارم در امان بدارى، همانا تو مهربان و مهرورزى.

اَللّهُمَّ اِنّى أَسْئَلُکَ بِحَقِّ وَلِیِّکَ مُحمَّدِ بْنِ عَلِی عَلَیْهِ السَّلامُ إ لاّ جُدْتَ بِهِ عَلَىَّ مِنْ فَضْلِکَ وَتَفَضَّلْتَ بِهِ عَلىَّ مِنْ وُسْعِکَ وَوَسَّعْتَ عَلَىَّ رِزْقَکَ وَاَغْنَیْتَنى عَمَّنْ سِواکَ وَجَعَلْتَ حاجَتى اِلَیْکَ وَقَضاها عَلَیْکَ اِنَّکَ لِما تَشاَّءُ قَدیرٌ.

خدایا! از تو درخواست مى کنم به حق ولیّت محمّد بن على (درود خدا بر او) که بر من از فضلت ببخشى، و از فراخى عنایتت تفضلّ فرمایى، و بر من فراوان سازى روزى ات را و از غیر خودت مرا بی نیاز گردانى، و حاجتم را در بارگاه خود قرار دهى، و برآوردنش را به عهده خود گذارى، همانا تو بر آنچه بخواهى توانایى.

اَللّهُمَّ اِنّى أَسْئَلُکَ بِحَقِّ وَلِیِّکَ عَلِىِّ بْنِ مُحَمَّدٍ عَلَیْهِمَا السَّلامُ اِلاّ أَعَنْتَنى بِهِ عَلى تَاْدِیَةِ فُرُوضِکَ وَبِرِّ اِخْوانِىَ الْمُؤْمِنینَ وَسَهِّلْ ذلِکَ لى وَاقْرُنْهُ بِالْخَیْرِ وَاَعِنّى عَلى طاعَتِکَ بِفَضْلِکَ یا رَحیمُ.

خدایا! من از تو درخواست می کنم به حق ولیّت على بن محمّد (درود خدا بر آنان) که مرا بر اداى واجباتت، و نیکى به برادران ایمانى ام کمک نمایى، و این امور را بر من آسان گردانى و انجام آنها را قرین خیر و خوبى فرمایى، و مرا به فضل خویش بر طاعتت کمک کنى اى مهربان.

اَللّهُمَّ اِنّى أَسْئَلُکَ بِحَقِّ وَلِیِّکَ الحَسَنِ بْنِ عَلِی عَلَیْهِمَا السَّلامُ اِلاّ أَعَنْتَنى بِهِ عَلى اَمْرِ آخِرَتى بِطاعَتِکَ وَرِضْوانِکَ وَسَرَرْتَنى فى مُنْقَلَبى وَمَثْواىَ بِرَحْمَتِکَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ .

خدایا! از تو درخواست میکنم به حق ولیّت حسن بن على (درود خدا بر آنها) که مرا مدد رسانى به طاعت و جلب خشنودى ات بر امر آخرتم، و مرا در گردش گاه و اقامت گاهم دلشاد کنى به مهربانى ات اى مهربان ترین مهربانان.

اَللّهُمَّ اِنّى أَسْئَلُکَ بِحَقِّ وَلِیِّکَ وحُجَّتِکَ صاحِبِ الزَّمانِ عَلَیْهِ السَّلامُ إ لّا أَعَنْتَنى بِهِ عَلى جَمیعِ اُمُورى وَکَفَیْتَنى بِهِ مَؤُنَةَ کُلِّ مُوْذٍ وَطاغٍ وَباغٍ واَعَنْتَنى بِهِ فَقَدْ بَلَغَ مَجْهُودى وَکَفَیْتَنى بِکُلَّ عَدُوٍّ وَهَمٍّ وَغَمٍّ وَدَیْنٍ وَعَنّى وَعَنْ وَُلَْدى وَ جَمیعِ اَهْلى وَاِخْوانى وَمَنْ یَعْنینى اَمْرُهُ وَخاَّصَّتى آمینَ رَبَّ الْعالَمینَ

خدایا! از تو درخواست می کنم به حق ولى و حجّتت صاحب زمان (درود خدا بر او) که مرا در تمام امور مدد رسانى و از گزند هر مردم آزار و طغیان گر و متجاوز کفایت کنى، و به وسیله آن حضرت مرا پشتیبانى نمایى که طاقتم به سر آمده و هم کفایت کنى مرا به وسیله او از هر دشمنى که دارم و از اندوه و غم و بدهکارى و از خود و فرزندانم و همه اهل و برادرانم و هرکه کارش با من است و نیز خاصانم، آمین اى پروردگار جهانیان.

  • ناصر دوستعلی

مفاتیح الجنان

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

هدایت به بالای صفحه